Axsys Industries cyfryzuje produkcję dzięki rozwiązaniom Hexagon.

Axsys Industries specjalizuje się w obróbce skrawaniem i produkcji kotłów, podjęła decyzje o przejściu na technologię cyfrową, aby poprawić wydajność i produktywność.

Firma z siedzibą w Le Plessis-Pate we Francji polega na ,,cyfrowym bliźniaku’’ – systemie NCSIMUL do symulacji i weryfikacji obróbki oraz na oprogramowaniu do kontroli produkcji WORKPLAN.

Przekroczenie 40 roku życia może być punktem zwrotnym w życiu wielu ludzi. Tak było dziesięć lat temu w przypadku Francka Bonassery. Menadżer z technicznym zapleczem, postanowił rozpocząć przedsiębiorczą przygodę, przejmując stery firmy ARM, specjalizującej się w precyzyjnej obróbce skrawaniem. Jego cel – czterokrotne zwiększenie obrotów w ciągu dziesięciu lat. Dziewięć lat później przejął CSI, firmę zajmującą się produkcją kotłów, ślusarstwem i spawaniem zmechanizowanym. Szybko przekształcił działalność.

praca w systemie ncsimul

Talenty menadżerskie Franca Bonassera w poszukiwaniu nowych klientów, inwestowaniu w nowe maszyny, dywersyfikację i uzyskanie certyfikatu ISO 9001, a także jego intuicja w zakresie korzyści płynących z komputerów przemysłowych, wszystko to w dużym stopniu przyczyniło się do tego sukcesu. Świadom swoich niedociągnięć w mechanice, wcześnie zdecydował się na szkolenie na ustawiacza obrabiarek, zdając świadectwo równych kwalifikacji w metalurgii. ,,Jestem tak dumny z tego dyplomu, jak z mojego MBA uzyskanego w Neoma Business School’’-mówi.


Jego intuicja potwierdziła się podczas szkolenia: ,,Do tej pory produkowaliśmy w sposób konwencjonalny w naszych warsztatach.


Absolutnie konieczne było przejście na scenę cyfrową, aby precyzyjnie kontrolować czas produkcji, eliminować awarie maszyn w jak największym stopniu i poprawić jakość obróbki. Jednocześnie ułatwiając tworzenie ofert i faktur.

Aby stworzyć pełny łańcuch – od zamówienia klienta do końcowej produkcji, specjalistyczny dział obróbki skrawaniem ARM zainwestował w oprogramowanie do zarządzania produkcją WORKPLAN i rozwiązanie do symulacji i weryfikacji NCSIMUL – oba produkty z grupy Hexagon.


„Chciałem aby system do zarządzania produkcją zapewniał wskaźniki kontrolujące czas i koszty oraz oraz z łatwością pokazywał, na których zleceniach produkcyjnych zaoszczędziliśmy lub straciliśmy czas, a także które oferty powodowały straty lub zyski. Miesięczny rachunek zysków i strat – WORKPLAN jest idealny pod tym względem. Daje również możliwość planowania zadań, optymalizuje czas użytkowania maszyny.”

Mówi – Franck Bonassera


Jego bogate doświadczenie nauczyło go, że standardowe programowanie ścieżki narzędzia może zawierać dwa rodzaje błędów: te związane z programowaniem przez człowieka i te związane z postprocesorem. NCSIMUL automatycznie eliminuje błędy z postprocesora i programistów. Weryfikuje programy poprzez symulację rzeczywistego G kodu maszyny.

obrobiony detal

Ale jego zainteresowanie NCSIMUL nie kończy się na tym, ponieważ jego programy zasilają bazę danych, z której mogą korzystać wszyscy operatorzy. Oznacza to, że firma zachowuje szczegóły wszystkich praktycznych przypadków, podczas gdy w przeszłości całe obszary know-how zostały utracone, gdy na przykład starszy pracownik przeszedł na emeryturę.


Zespół ARM zamierza w pełni wykorzystać potencjał WORKPLAN i NCSIMUL.


Dwa pakiety oprogramowania otwierają nam drzwi do automatyzacji i korzystania z naszych narzędzi produkcyjnych przez 24 godziny na dobę’’, podsumowuje Franck Bonnassera.


„Grupa Hexagon jest wiarygodnym partnerem poszerzającym umiejętności, w szczególności poprzez wspieranie personelu ARM w procesie cyfryzacji. To pokaz wpływu pakietu oprogramowania na produktywność warsztatu… przykład do naśladowania.”


O Firmie

Nazwa Firmy: AMR

Strona internetowa: www.axsys-industries.com

Branża: Centrum podwykonawstwa przemysłowego.