Weryfikacja kodu obróbki – gwarancja dokładności z NCSIMUL.

Firma EVAFLO, z siedzibą w Saint-Germain-Laval w środkowej Francji, wykorzystuje moduł symulacji maszyn NCSIMUL do stworzenia pełnego cyfrowego łańcucha.

obróbka bloków hydraulicznych

Weryfikacja kodu obróbki w połączeniu z zarządzaniem narzędziami skrawającymi, znacząco poprawiło produktywność firmy specjalizującej się w obróbce bloków hydraulicznych.

Bracia Botellé – Élysé, Valéry i Floréal – „urodzili się” w branży mechanicznej i uczyli się od swojego ojca inżyniera. Kiedy w 2000 roku nabyli warsztat maszynowy, ich profesjonalizm doprowadził do zróżnicowania bazy klientów i ciągłej poprawy wydajności produkcji.

Obecnie około 80 procent ich dochodów pochodzi z obróbki bloków hydraulicznych, które są używane do przyjmowania wszystkich lub części elementów obwodu hydraulicznego. Połączenia pomiędzy poszczególnymi urządzeniami są wykonywane przez otwory, które zastępują orurowanie. Sektorami działalności Evaflo są agroprzemysł i aeronautyka.

Ponieważ produkcja bloków jest wysoce specjalistyczna, bracia początkowo kodowali je sami. Wykorzystywali połączenie podstawowego systemu CAM i kodu napisanego ręcznie za pomocą edytora tekstu. „Jednak weryfikacja kodu obróbki linia po linii na maszynie była czasochłonna, więc zainwestowaliśmy w oprogramowanie do symulacyji. Szukaliśmy oprogramowania, które przyspieszy etap sprawdzania i któremu możemy zaufać – mówi Élysé Botellé. „Zainstalowanie modułu NCSIMUL Machine zmniejszyło trzykrotnie czas potrzebny do wykonania tego zadania”.

programowanie obróbki dla bloków

Weryfikacja kodu obróbki

Zaoszczędziwszy ten czas w warsztacie, bracia zwrócili następnie uwagę na poprawę wydajności również w biurze. „Opracowaliśmy własny generator kodu, dedykowany do tworzenia ścieżek obróbkowych dla naszych pięciu 4-osiowych centrów obróbczych MORI SEIKI oraz dwóch tokarek MORI SEIKI CN, których pracę symulowaliśmy w cyfrowym bliźniaku stworzonym przez NCSIMUL Machine”.

Moduł NCSIMUL Machine wykrywa błędy programowania i wszelkie potencjalne kolizje. Bracia mieli więc gwarancję absolutnej dokładności, zanim zaczęli obrabiać metal.

Optymalizacja cyklu narzędziowego

W oparciu o rzeczywiste właściwości ich maszyny, NCSIMUL zapewnia EVAFLO dynamiczne rozwiązanie weryfikacyjne. Ale to nie koniec, ponieważ odkryli, że oprogramowanie ma pełną synergię z innym modułem – NCSIMUL Tool. Integruje on ich cyfrowe narzędzia z globalnym procesem produkcyjnym i optymalizuje cykl narzędziowy, wykorzystując uproszczone funkcje importu i wstępnie skonfigurowane modele wzorcowe.

„Zarejestrowanie każdego z 1200 narzędzi, których używamy w NCSIMUL Tool oznacza, że biuro może symulować indywidualną kinematykę podczas operacji cięcia. Ta baza danych zoptymalizowała również zarządzanie narzędziami w warsztacie.

„Wreszcie, dzięki pełnej wymianie danych, identyfikator narzędzia w NCSIMUL Tool dociera do modułu symulacji, który automatycznie je rozpoznaje, bez konieczności wykonywania przez nas ręcznego połączenia między generatorem kodu a narzędziami przechowywanymi w bazie danych NCSIMUL Tool. „Oszczędza nam to znaczną ilość czasu.”

„Ogólnie rzecz biorąc, połączenie NCSIMUL Machine i NCSIMUL Tool zdziałało dla nas cuda”, podsumowuje Élysé Botellé.

O firmie:

Nazwa: EVAFLO

Strona: www.evaflo.com

Branża: Podwykonawca części mechanicznych.

Kluczowe korzyści:

  • Trzykrotne skrócenie czasu potrzebnego do zakończenia etapu sprawdzania.
  • Uzupełnia pełny łańcuch cyfrowy.
  • Biuro może teraz symulować poszczególne kinematyki podczas operacji cięcia dzięki NCSIMUL Tool.

Podsumowując: Firma EVAFLO, z siedzibą w Saint-Germain-Laval w środkowej Francji, wykorzystuje moduł symulacji maszyn NCSIMUL do stworzenia pełnego cyfrowego łańcucha.