Symulacja kodu NC

Rozbudowany system do symulacji kodu NC, NCSIMUL 2022.3.

underline

NCSIMUL to oprogramowanie wykorzystywane w branży obróbki skrawaniem, jest rozbudowanym systemem do symulacji NC, programowania i optymalizacji procesów produkcyjnych.

NCSIMUL to oprogramowanie wykorzystywane w branży obróbki skrawaniem, jest rozbudowanym systemem do symulacji kodu NC, programowania i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Główne funkcje programu do symulacji kodu NC:

NCSIMUL pozwala wykonać wirtualną symulację przed faktycznym wykonaniem operacji. Dzięki czemu można sprawdzić trajektorię narzędzia, wykryć ewentualne kolizje czy inne potencjalne problemy. Dzięki symulacja unikniesz błędów, zwiększysz bezpieczeństwo i zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia maszyny lub obrabianego detalu.

NCSIMUL oferuje funkcje optymalizacji procesu skrawania. Na podstawie analizy parametrów obróbki, narzędzi, czasu i innych czynników. Możesz optymalizować operacje tokarskie oraz frezarskie w celu zwiększenia efektywności, redukcji czasu cyklu, zmniejszenia zużycia narzędzi oraz innych korzyści produkcyjnych.

NCSIMUL dostarcza narzędzi do analizy i raportowania wyników procesu obróbki. Możesz monitorować efektywność operacji, czas obróbki, zużycie narzędzi, kolizje i inne wskaźniki. Raportowanie dostarcza cennych informacji do analizy i doskonalenia procesu produkcyjnego.

Więcej o modułach NCSIMUL:


Do wersji 2022.3 systemu do symulacji kodu NC NCSIMUL wprowadzono kilka nowych ulepszeń:

  • Certyfikacja maszyn kompozytowych AFP, ATL i CFW,
  • Weryfikacja narzędzi elektrodowych,
  • Ulepszenia interfejsu użytkownika,
  • Ulepszenia w funkcji łamanie wióra,
  • Ulepszenia globalnego interfejsu CAM,
  • Dekodowanie ciężkich programów CNC.

Certyfikacja maszyn kompozytowych AFP, ATL i CFW

NCSIMUL 2022.3 posiada nowy moduł do symulacji maszyn Automated Fiber Placement (AFP), Automated Tape Laying (ATL) i Continuous Filament Winding (CFW). Dla każdej z nich można weryfikować i kontrolować kąty obrotu i pozycje głowicy, a także inne specyficzne operacje oraz wykrywać kolizje. Wyniki mogą być eksportowane lub porównywane z importowanym włóknem neutralnym, co stanowi kolejne rozwiązanie do certyfikacji dowolnego procesu będącego częścią produkcji.

Dostępny jest nowy typ narzędzia do definiowania wymiarów i liczby włókien. Po symulacji dostępny jest eksport materiału, a import krzywej neutralnej z CM pozwala na porównanie wyników.

Weryfikacja narzędzi elektrodowych

W tej wersji dodano możliwość weryfikowania elektrod za pomocą NCSIMUL. Użytkownicy mogą importować dowolny model 3D zgodnie ze swoimi wymaganiami i łączyć go z dowolną gamą innych narzędzi, które chcą wykorzystać. Teraz, podczas pracy z trudnymi do obróbki częściami, które wymagają procesu EDM, użytkownicy mogą być pewni, że G-kod będzie zachowywał się tak samo jak w rzeczywistym procesie obróbki.

Ulepszenia interfejsu użytkownika

W NCSIMUL 2022.3 usprawniono pracę nad nowymi projektami. Wprowadzono funkcjonalności wewnątrz drzewka zadań a także możliwość zobaczenia pełnej kinematyki maszyny. Te ulepszenia pomogą użytkownikom zaoszczędzić czas podczas codziennej pracy nad projektami.

Funkcja symulacji wykorzystuje inteligentne pozycjonowanie, użytkownicy nie muszą wybierać pozycji w procesie symulacji.

Wióry i obracające się narzędzia

Aby uzyskać lepsze wrażenia wizualne, użytkownicy mogą zobaczyć usuwanie wiórów, pełny obrót narzędzia i uchwytu oraz animację chłodziwa. Użytkownicy mogą również importować pełną grafikę narzędzi skrawających. Dzięki czemu jest to szybki sposób na wyłapanie problemów w G-kodzie lub zweryfikowanie, co dokładnie się dzieje na maszynie rzeczywistej.

Globalne ulepszenia interfejsu CAM

NCSIMUL 2022.3 przynosi ulepszenia dla wszystkich systemów CAM, upraszczając proces przekazywania danych do NCSIMUL. Dostępna jest teraz większa elastyczność i dostosowanie podczas korzystania z funkcji automatycznych i domyślnych. Obejmuje to, ale nie jest ograniczone do: formaty CAD, typy mocowań, lokalizacje narzędzi, offsety maszyn i funkcje pomiarowe. Pozwoli to użytkownikom na szybszą certyfikację G-kodu poprzez proces, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

NCSIMUL to oprogramowanie wykorzystywane w branży obróbki skrawaniem, jest rozbudowanym systemem do symulacji kodu NC, programowania i optymalizacji procesów produkcyjnych.